Film Dokážete poznat patologického hráče? ke stažení zdarma

Lidé 21. století jsou závislí na různých věcech. Některé závislosti jsou ovšem horší než jiné a mezi ty nejhorší bezpochyby patří závislost na hazardních hrách. Ta totiž lidem bere nejen čas, ale i peníze a rodinu. Možná byste se kolikrát divili, jací lidé se stávají závislí na automatech, pokeru nebo jiných formách hazardu. Nikdy nevíte, kdy se s někým takovým potkáte. Dokázali byste ho poznat?

Většina závislostí má základní rysy společné. Je jedno, zda je člověk závislý na mobilním telefonu, počítačových hrách, nebo ho lákají hraci automaty zdarma. V každém případě ho poznáte podle následujících příznaků.

Závislý myslí jen na svou drogu

Pokud se člověk najednou začne všech stranit, místo obvyklých večerních posezení s kamarády se zavírá k sobě do pokoje, ignoruje rodinu, bojkotuje společenské akce, zanedbává školu či práci, zřejmě je něco špatně. V takové situaci totiž dotyčný obvykle myslí jen na to, kdy si zase příště zahraje. Vlivem této nové touhy se mění jeho spánkové, jídelní i sexuální chování, všechno najednou ustupuje hraní.

Hodně vypovídající jsou rovněž finance

Zadarmo se hrát nedá a každý člověk časem vyčerpá své úspory. Pak začne sahat na rodinné peníze, bere si peníze z domu, prodává své věci, jen aby měl na hraní, žádá o půjčky, přibírá si další práci, aniž by se to projevilo na příjmech. Je to velmi smutné, ale patologičtí hráči velmi často kradou peníze i své rodině, z domova si berou věci, které mají nějakou hodnotu a dají se prodat. Tím s sebou stahují i své blízké.

Především sám hráč musí chtít přestat

Odhalení patologického hráče je teprve první krok na dlouhé cestě. On sám musí chtít se vyléčit. Vy mu ale můžete podat pomocnou ruku – najděte lidi s podobným problémem, kteří ho budou podporovat. Na internetu objevíte spoustu informací i tipů, co již vyléčeným lidem pomáhalo nehrát. V horších formách závislosti je rozhodně dobré navštívit odborné centrum. Pod dohledem odborníka většina lidí abstinuje zodpovědněji.