Film Dánská dívka ke stažení zdarma

Velmi kontroverzní dramatický snímek nám přináší režisér Tom Hooper, který jej zrežíroval podle knihy od skvělého autora Davida Ebershoffa. Scénář napsala Lucinda Coxon a do kin se tento film vydal poprvé 4. 2. 2016.

Příběh filmu je vsazen do doby dvacátých let minulého století, kde je Einar Wegener (Eddie Redmayne), který patří k nejlepším dánským malířům své doby. Má ženu, která se jmenuje Gerda (Alicia Vikander) a ta mu poskytuje maximální podporu i přesto, že se sama snaží prorazit ve světě umění, jako portrétistka.

Jejich vztah se pozvolna, ale jistě, bortí a tuto situaci odstartovala banální příhoda. Gerda připravuje sérii baletních portrétů a v tom jí nedorazí jedna z figurantech, proto Einar svolí, že se on sám stane modelem, oblečeným do baletního úboru. Toto spojení ženského modelu v něm rozpoutá obrovské emoce. S těmi se nejdříve vyrovnává tím, že si hraje na tajemnou dánskou dívku Lili, a později je čím dál více přesvědčen o tom, že jen jako žena dokáže být šťastný. A proto se rozhodne, že jeho transformace bude dokonalá. Během celé proměny, z muže na ženu, ho doprovází věrná Gerda, která díky tomu konečně může prorazit jako umělkyně bez toho, aniž by ztratila svou životní lásku.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *