Film Lída Baarová ke stažení zdarma

Životopisné drama od Filipa Renče a Ivana Hubače, které navštívilo kina poprvé v druhé polovině letošního ledna, se setkalo s velkým ohlasem.

Pojednává o české herečce Lídě Baarové, která je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů, které se jmenují Babelsberg a jsou jakýmsi evropským Hollywoodem. I přes počáteční potíže nakonec oslňuje davy fanoušků po celém Německu.

V tisku je vynášena na titulní strany novin a je považována za jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Náklonnost jí projevuje i Gustav Fröhlich, což je tehdejší idol německých žen. Gustav se stává jejím milence a svůj obdiv neskrývá ani Hitler, který ji pozve na návštěvu do Říšského kancléřství. Tím roste její popularita.

S Gustavem se nastěhují do moderní vily na prestižní berlínské adrese, ale netuší, že mají významného souseda, kterým je ministr propagandy Goebbelse. Ten je k sobě začne zvát na večírky a začíná Lídu tahat do svých „sítí“, čímž vyvolává u Gustava žárlivost. Po nějaké době ji vyhání z domu a Goebbelse ji přijímá, čímž se chce kvůli ní vzdát všeho co má. Lída odmítá nabídku od Hollywoodu a zůstává s ním v Berlíně, jenže po nějaké době, díky prosbě Goebbelsovi manželky, na něj Hitler vyvíjí nátlak, po kterém se Goebbels vzdává lásky k Lídě.

Ta dostane zákaz hraní v německých filmech, ale Říši opustit nesmí. Avšak během Křišťálové noci v roce 1938 uprchne zpět do své rodné vlasti a zde natočí ještě několik úspěšných filmů. Při okupaci před nacisty opět prchá a po válce se plná nadějí vrací do Prahy, kde se setká pouze s výsměchem a začíná jí opravdové peklo.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *