Film Sázka na nejistotu ke stažení zdarma

Americký režisér se jménem Adam McKay vytvořil tento film, který je inspirovaný knihou od Michaela Lewise. Se scénářem mu pomáhal Charles Randolph.

Hlavními hrdiny jsou čtyři outsideři. Tihle čtyři muži si jako jediní spočítali to, že světová ekonomika nemůže růst do nekonečna a proto vsadili na jedinou kartu, díky které srazili banky na kolena a vydělali obrovský obnos peněz.

Byl rok 2005 a v Americe jste mohli dostat vysokou hypotéku na luxusní vilu a nikdo se Vás neptal, zda jste schopni hypotéku splácet. Tohoto si všiml finančník a fanoušek heavy metalu Michael Burry (Christian Bale). Uvědomil si, že podobných hypoték je tolik, že se stanou časovanou bombou, která srazí na kolena americkou ekonomiku.

A tak vyvinul finanční nástroj který mu přihraje obrovské množství peněz v případě, že tato hypotéková bublina praskne a investoval do něj téměř vše, co měl. Tato sázka na nejistotu se mu a třem podobným vizionářům vyplatila o tři roky později, tedy v době, kdy spousta Američanů přicházela o střechy nad hlavou a o práci.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *