Film Normální autistický film ke stažení zdarma

A je to tady! V první polovině letošního listopadu, přesněji 10. 11. 2016, přichází do kin tento nový snímek od českého scénáristy a režiséra Miroslava Janka. Také záběry natočil již zmiňovaný Miroslav Janek.

Je zde pět děti. Prvním hlavním hprotagonistou je upřímný a přemýšlivý chlapec Lukáš. Ten má zajímavý smysl pro humor, také velice miluje filmy a proto píše i vlastní scénáře.

Druhým je Denis, který je vynikajícím hudebním virtuosem. Dokáže zahrát nejsložitější skladby s vážné hudby a miluje čtení. Právě proto se tak často vrací ke knize Malý prince, kterou má ze všech nejraději.

Další je Majda, která je raperkou a ve svých textech nám odkrývá svět takový jaký je, bez jakýchkoliv výmluv.

Marjamka je zase dobrá vypravěčka příběhů, které nás zabaví na dlouhé hodiny. Tyto příběhy umí vyprávět i v angličtině. Její malý bráška Ahmed je hodný a přátelský chlapec. Těchto pět děti dostalo nechvalně známou nálepku „autista“.

Režisér tohoto filmu nás nabádá k tomu, abychom autismus nebrali jako lékařskou diagnózu, ale abychom se mu snažili lépe porozumět, jako určitému druhu myšlení, který je někdy velice složitý, ale o to zajímavější.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *