Film Už vás nebaví vaše banka? Zvažte tyto alternativy ke stažení zdarma

Poplatky za vedení běžného účtu, minimální úroky z úspor na spořicím účtu, neosobní zákaznická podpora – to jsou jen některé z důvodů, proč se můžete rozhodnout opustit svou banku. Komu ale svěříte své peníze?

Uložit peníze ve velké bance může mít své výhody – kamenná pobočka na každém rohu, rozsáhlá síť bankomatů, nebo propracované mobilní bankovnictví. Nicméně velké banky také mají mnoho nevýhod, jako jsou vysoké poplatky za vedení účtu a nízké sazby spoření.

Hledáte-li poskytovatele finančních služeb, které lépe vyhovují vašim potřebám, zvažte jednu z následujících alternativ velkých bank.

Online banky

Online banky jsou zpravidla národní instituce, ke kterým klienti přistupují prostřednictvím webových stránek a obvykle, ale ne vždy, i mobilních aplikací. Protože nemají pobočky, mohou online banky přenášet úspory plynoucí z toho, že neplatí za kamenné pobočky, na zákazníky v podobě minimálních poplatků a jedněch z nejvyšších dostupných sazeb spoření. Některé online banky jsou samostatnými subjekty a jiné jsou online divizemi tradičních bank, ale v každém případě jsou peníze zákazníků pojištěny.

Přechod na online banku, jako je znamená vzdát se některých služeb, mezi které může patřit osobní zákaznická podpora na pobočce, vklady hotovosti, bankovní převody. Kromě toho ne všechny online banky nabízejí stejnou škálu účtů, takže se ujistěte, že jste si vybrali takovou, která má druhy účtů, které potřebujete, ať už jde o účty běžné, spořicí nebo jiné typy účtů.

Tip: V případě, že hledáte nebankovní půjčku, jako je půjčka bez registru či půjčka bez příjmů, poohlédněte se po nabídkách online poskytovatelů osobních úvěrů.

Neobanky

Neobanky jsou finančně technologické společnosti, které nabízejí bankovní služby zejména prostřednictvím mobilních aplikací. Zaměřují se především na levné běžné účty s více výhodami, než nabízejí tradiční instituce.

Rozdíl mezi neobankou a online bankou spočívá zejména v rozsahu nabídky poskytovaných bankovních služeb. Zatímco online banky obvykle nabízí více produktů od běžných bankovních účtů přes spořicí účty po možnosti investování na akciových trzích, nabídka neobank je často omezena na poskytování běžného účtu.

Neobanky, jako jsou Hello Bank, Orange Bank, Eko, Revolut, buď spolupracují s bankou a poskytují své účty, nebo se ve výjimečných případech stávají bankou. V obou případech mají neobanky vklady a účty svých klientů pojištěné. Tyto instituce využívají technologie k poskytování funkcí, které většina největších bank a některé online banky nenabízejí, jako jsou například vklady hotovosti u obchodníků a další.

Pokud jste připraveni opustit velkou banku, zvažte své bankovní potřeby – od možnosti jít na účtu do mínusu až po vysoké sazby spoření – a zjistěte, zda pro vás není vhodnější jedna z výše uvedených alternativ.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *