Film Zkáza krásou ke stažení zdarma

Hlavním námětem tohoto českého dokumentu je žena se jménem Lída Baarová. Ta byla velmi krásná a atraktivní žena, což byl její dar i zkáza. Stala se velmi rychle uznávanou československou herečkou a dokázala si podmanit spoustu mužů její doby a to se nemuselo líbit spoustě lidí.

Měla vztah s ministrem říšské propagandy, který se jmenoval Joseph Goebbels, který zní velmi rychle učinil národního nepřítele a byla prokazována jako symbol kolaborantství.

O celý dokument se postarala Helena Třeštíková, která se s Lídou setkala u ní v zahraničním exilu. Na konci jejího života s ní natočila zpověď, která se zaobírala její kariéru kdysi milované a postupně zatracované hvězdy. Na pozadí poběží unikátní záběry z několika předních evropských archivů a také ukázky několika známých Lídiných děl.

Příběh sebedestruktivní lovestory nese stopy po antické tragédii a je fatálně  spjat s pochmurnými evropskými dějinami v období 2. světové války a ukazuje nám portrét upřímné ženy, které ležel celý svět u nohou při vrcholu její umělecké kariéry.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *